Program

20, 22, 24 maja 2013 r. „Od pomysłu do biznesu - warsztaty dla start-upów”

Warsztaty organizowane we współpracy KPT z SPIN/Innovation Nest – Szkolenia dla 10 zespołów 2-3 osobowych realizowane w oparciu o metodykę Customer Development

 

23 maja 2013, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

10.00-10.30 Przywitanie uczestników oraz prezentacja podsumowująca dotychczasową działalność Ośrodka Prognoz Technologicznych

10.30-11.15 Smarter Cities - rozwiązania IBM dla miast - Jarosław Jackowiak, IBM

11.15-12.15 Rola ICT w rozwoju Małopolski oraz finansowanie innowacyjnych technologii ze środków publicznych: Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Dyrda, NCBiR, Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes KPT, Ewa Okoń-Horodyńska, Ekspert Strategiczny WM ds. przygotowania RSI, Łukasz Kaniuka, Ministerstwo Gospodarki, prowadzanie - Luk Palmen

12.15-12.30 Przerwa kawowa

12.30-13.00 Odkryj cyfrowy świat z Digital Core Design - Jacek Hanke, Digital Core Design

13.00-14.15 Finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć przez fundusze kapitałowe: Krzysztof Bełech, SATUS Venture, Marcin Bielówka, FZ KPT, Marek Kapturkiewicz, Innovation Nest, Paweł Szydłowski, JCI, Paweł Wojdyła, New Connect, Michał Bańka, PARP prowadzenie - Luk Palmen

14.15-14:45 Rafał Czupryński, Technical Evangelist - Microsoft - Kinect

14:45-15:30 Lunch

15:30-16:00 Christopher Regan, Dyrektor Departamentu Inżynierii Procesowej i Technologicznej - Endesa

16:00-16:30 Jakub Krzych, CEO of Estimote Inc. - Sensors, M2M and the future of retail

 

 

24 maja 2013, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Bezdotykowy interfejs komputerowy

10.00-11.30 New types of games: Przemysław Witaszczyk, Europejska Akademia Gier, Dariusz Żołna, CEO Future Reality Games, Michał Nowakowski, CD Project, Rafał Czupryński, Technical Evangelist - Microsoft, Jakub Sadłowski, Tomasz Gdala, Samsung, prowadzenie - Paweł Węgrzyn

11.30-12.00 Przerwa kawowa

12.00-13.30 Trends in BCI: Marek Wierzbicki, Berrylife, Rafał Petryniak, LavaVision, Katarzyna Żyła, Simply User, Rafał Aleksandrowicz, Mind Plus, Szymon Deja, AGH, Bipin Indurkya, IIIT Hyderabad, Jozef Bremer, UJ, Tadeusz Marek, UJ, Grzegorz J. Nalepa, AGH/UJ, prowadzenie - Maciej A. Nowak UJ

Uniwersalny dostęp do informacji

10.00-11.30 Cloud computing: Wojciech Kubik, Blue Cloud, Daniel Kessler, MPTI, Danuta Kajrunatys WSEI, Artur Tracz, CISCO, Artur Kamiński, HP, Zbigniew Duliński, AGH, Igor Zacharjasz, ISV & Developer Relations Country Leader, IBM Innovation Center Manager, prowadzenie - Krzysztof Zieliński

11.30-12.00 Przerwa kawowa

12.00-13.30 Smart City: Rafał Kulczycki, UMK, Bogusław Kośmider, RMK, Jakub Krzych, Estimote, Krzysztof Mazur, Klub Jagielloński/Barometr Rozwoju Małopolski, Enrique Ruz, CEO Acceda, Paweł Hałat, Stowarzyszenie Przestrzeń-Ludzie-Miasto, Christopher Regan, Dyrektor Departamentu Inżynierii Procesowej i Technologicznej - Endesa, Kamila Kotulska, SPIN, Igor Zacharjasz, ISV & Developer Relations Country Leader, IBM Innovation Center Manager prowadzenie - Artur Pajor

Systemy Inteligentne

10.00-11.30 Telemedycyna: Ryszard Tadeusiewicz, kierownik Katedry Automatyki i inż. Biomedycznej AGH, Bolesław Samoliński, krajowy konsultant ds. zdrowia publicznego, Ewa Kałużny, Tomasz Bochenek, Polska Telefonia Cyfrowa S.A, Ireneusz Plaza, Telemedycyna Polska, lek. med. Krzysztof Bederski, Szpital JP II, Zbigniew Nawrat, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, prowadzenie - Jarosław Bułka

13.30-14.30 Lunch

15.00-17.00 Finał warsztatów „Od pomysłu do biznesu - warsztaty dla startupów”